Career opportunities:
Career opportunities:
Career opportunities:

 

 

 Wykaz punktów szczepień.

 szczepienia

 

 

Wewnętrzne procedury bezpiecznego funkcjonowania szkoły w stanie

zagrożeni epidemicznego

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/22

Wykaz-podrecznikow-na-rok-szkolny-20212022

 

 

Szanowni Państwo

 W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu  „Dobry
Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za
pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości
elektronicznej lub portalu Emp@tia.

 Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

 

 Dobry

 

 

Szkolny konkurs „Mam talent – droga do sukcesu”

Dużo dzieci uczęszczających do PSP nr 25 w Opolu ma uzdolnienia i talenty w wielu dziedzinach oraz zainteresowania, które systematycznie rozwijają.

Uczniowie klas IV – VIII mieli okazję wziąć udział w konkursie szkolnym i opisać swoje pasje.

Najliczniej zrobiły to dzieci z klasy czwartej. Uczniowie z klas piątej i siódmej również napisali, jakie mają uzdolnienia i w jaki sposób je rozwijają.

Ogłoszenie wyników konkursu:

I miejsce:

Miłosz S. z kl. IV

Weronika A. z kl. V

II miejsce:

Oliwia W. z kl. VII

Tymon Z. z kl. VII

III miejsce:

Milena M. z kl. IV

Julia G. z kl. IV

Jakub N. z kl. IV

Wojciech K. z kl. IV

                                           Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

 

 

100 rocznica III Powstania Śląskiego

powstanie

 Poniżej znajduje się link do quizu o historycznego stworzonego przez szkolne koło historyczne. Zapraszamy do udziału.

https://learningapps.org/view18169115

 

Z radością informujemy, że uczennica klasy ósmej, Iwona Drelich, otrzymała powołanie do Kadry Województwa Opolskiego w Sporcie Młodzieżowym i powołanie do Kadry Narodowej, uhonorowana została także listem gratulacyjnym od Marszałka Województwa Opolskiego. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

iwcia2

 

Uczniowie klasy ósmej zaangażowali się w ogólnopolską akcję pisania kartek dla dzieci zainicjowaną przez członków fundacji „Gdy Liczy Się Czas”. Ma ona celu wsparcie małych pacjentów szpitali onkologicznych w walce z chorobą. Dziękujemy za ogromne serce i empatię J

aniol

 

 

 

 Miło nam poinformować o kolejnym zwycięstwie uczennicy klasy V Weroniki Antoszczyk w zawodach Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na Trampoline, który został rozegrany 6 czerwca 2021 we Wrocławiu.

 Puchar Polski

 

 

Nasza szkoła bierze udział w programie "Opolskie dla podstawówek".

W ramach projektu otrzymaliśmy laptopy, dziękujemy za wsparcie!

OdP1

 Informujemy, że na stronie https://www.opolskie.pl/2021/05/opolskie-dla-podstawowek-zdalne-nauczanie-zbliza-konkursy-plastyczny-i-literacki-dla-uczniow/ są szczegółowe informacje na temat konkursów dla dzieci.

 

Zawody Weroniki

Miło nas poinformować, że nasza uczennica Weronika Antoszczyk w dniu 22.05.2021 w Jaworze wygrała zawody Pucharu Polski w skokach na trampolinie. Uzyskała również oficjalną kwalifikację i będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, które zostaną rozegrane w listopadzie 2021 w Baku w Azerbejdżanie.

2

 

Obiady szkolne

 

Zapisy na obiady w szkole przyjmowane są pod nr telefonu  530020021

 

 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

 

3 maja obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Mija już 230 lat od tak ważnego dla Polaków wydarzenia.

 

„... Aby więc całość państw, wolność obywatelska i porządek społeczności w równej wadze na zawsze zostały, trzy władze rząd narodu Polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą…”

według słów Konstytucji 3 Maja (artykuł V)

Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz, prawa i obowiązki obywateli. Jej celem było ratowanie Rzeczypospolitej po I rozbiorze, przeprowadzonym przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.

 

Autorzy Konstytucji:

Stanisław August Poniatowski - Król Polski

Ignacy Potocki - przywódca opozycji

Hugo Kołłątaj zredagował tekst Konstytucji

Stanisław Małachowski - marszałek sejmu

Konstytucję uchwalono na Zamku Królewskim w Warszawie.

 konstytucja

 

 

Od dna 04. 05. 2021 nauka w klasach I-III odbywać się będzie w systemie stacionarnym.

 

Dzień 04. 05. 2021 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (lekcje nie będą się odbywać). W tym dniu jest możliwość zorganizowania opieki świetlicowej. Chętni proszeni są o zgłoszenie dzieci w sekretariacie szkoły do piątku (30. 04. 2021r.) do godziny 14.00.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

„Ziemia nie należy do człowieka,

człowiek należy do Ziemi.

Cokolwiek przydarza się Ziemi,

przydarza się synom i córkom Ziemi.”

22 kwietnia jest obchodzony na świecie jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim społeczeństwom uwagi na zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji. W tym dniu na całym świecie są organizowane wiece, odczyty, wystawy i marsze mające na celu pokazanie niebezpieczeństw, które mogą spotkać mieszkańców Ziemi, jeśli nadal będą lekceważone prawa natury. Musimy dbać o naszą planetę i środowisko, w którym żyjemy.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Przywróćmy ludziom na naszej planecie czystą wodę, glebę i powietrze. Wróćmy do równowagi między człowiekiema środowiskiem naturalnym.

 

dzien-ziemi-min 

 

 

 

 

Narodowy Spis Powszechny
„Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta przy wsparciu pracownika merytorycznego (bliższe informacje, w tym lokalizacja punktów samospisu na stronie https://bip.um.opole.pl/?id=46253 ). W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu."

Narodowy Spis Powszechny
Główny Urząd Statystyczny zaprasza do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 https://spis.gov.pl/

 

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Natalia z klasy VI została laureatką Wojweódzkiego Konkursu Plastycznego. Gratulujemy!!

dyplom

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice, zapraszam na wirtualną wycieczkę - "Zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego".
Życzę przyjemnego oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=YR6vmMtAtag (cz. 1/2)

https://www.youtube.com/watch?v=UWCMrqUIUg0 (cz. 2/2)

REKRUTACJA 2021/22

 

PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ PLIKI DO POBRANIA DLA RODZICÓW KTÓRZY CHCĄ ZAPISAĆ DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY

 

 

ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA OPOLA 

INFORMACJA DLA RODZICÓW 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW 

KLAUZULE INFORMACYJNE 

KRYTERIA NABORU SPOZA OBWODU  

OŚWIADCZENIE RODZICÓW W SPRAWIE RELIGII 

OŚWIADCZENIE WOLI I ZAMIESZKANIA

OŚWIADCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ 

WNIOSEK O OBIĘCIE DZIECKA NAUKĄ JĘZYKA MNIEJSZOŚCI 

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY 

ZAŁĄCZNIK NR 1    ZAŁACZNIK NR 2

Dokumenty proszę składać na portierni przy wejściu do szkoły w godz. 8.30 - 15.00.

  

 "Wielkanocne baranki"
W ramach Kampanii Społecznej POLA NADZIEI 2021 nasi uczniowie podjęli inicjatywę wykonania ozdób wielkanocnych dla Hospicjum "Betania".
Pierwszoklasiści własnoręcznie wykonali baranki z recyklingu. Chcieliśmy obdarować pensjonariuszy wyjątkowymi prezentami, w które dzieci w pełni się zaangażowały oraz włożyły w ich wykonanie swoje serce. Otrzymaliśmy podziękowania za gest dobrego serca skierowany w stronę hospicjum.

Betania

Betania2

 

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w akcję zbiórki darów dla Fundacji Fioletowy Pies. Obecny czas jest ciężki dla nas wszystkich. Zdając sobie z tego sprawę, tym bardziej jestem dumna z naszych uczniów za to, iż pomimo własnych trudności nie zapominają o innych i potrafią pomagać słabszym.

pies1

W dniu 19.03.2021r. wszystkie dary zostały przekazane Fundacji Fioletowy Pies. Dodatkową atrakcją, specjalnie dla uczniów, była wizyta Fiodora, psa w typie owczarka niemieckiego, który towarzyszył swojemu opiekunowi i osobiście podziękował dzieciom. Fiodor, którego przeszłość była bardzo smutna, jest dowodem na to, że warto pomagać zwierzętom! Cieszę się, że uczniowie naszej szkoły to rozumieją i mają w sobie tak wielkie pokłady empatii.

pies2

Poniżej zamieszczam przydatne linki dotyczące fundacji:

1% | Fundacja Fioletowy Pies

Fundacja Fioletowy Pies - Strona główna | Facebook

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, pasowanie na czytelnika odbyło się nieco wcześniej i w troszkę inny sposób. W dniu 19.03.2021r. do szkolnej braci czytelniczej dołączyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Ze względu na obowiązujące obostrzenia spotkałam się z uczniami klasy 1 w ich sali lekcyjnej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji o pracy bibliotekarza, obowiązkach czytelnika oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Po krótkiej lekcji bibliotecznej nastąpiła chwila, na którą wszyscy czekali - złożenie ślubowania i uroczyste pasowanie na czytelnika. Po rzetelnie złożonym ślubowaniu dumni pierwszoklasiści dostali drobne prezenty – imienne zakładki do książek oraz „Abecadło”. Po części oficjalnej chętni uczniowie wypożyczyli samodzielnie swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

Pasowanie

Pasowanie2

Drodzy Czytelnicy – życzymy Wam, aby przesłania zawarte na odwrocie zakładek towarzyszyły Wam przez całe życie.

Miłego czytania

Biblioteka

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziecie wskazówki ekspertów dotyczące efektywnego przyswajania wiedzy i organizacji pracy własnej. Życzę miłej lektury i wspaniałych efektów   https://jaksieuczyc.pl/                              Katarzyna Kassak

 

 

 

Kartki swiateczne zgłoszone na akcję: "Życzenia na święta"

Zachęcam do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.
Osoby zainteresowane wypożyczeniem książek lub lektur proszę o wiadomość poprzez e-dziennik.
W tytule maila proszę wpisać kolejno: biblioteka - nazwisko ucznia - klasa
Z zainteresowanymi Czytelnikami będę się kontaktowała poprzez e-dziennik.
Zapraszam!

Katarzyna Kassak
nauczyciel bibliotekarz

Akcja pomocy dla zwierząt fundacji Fioletowy Pies

Szkolna akcjaŻyczenia swiąteczne

 

 

 

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa znajduje się pod adresem: https://polona.pl/ Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe

Oferta Uniwersytetu Dzieci
"Kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku 6-16 lat prowadzone przez naukowców i ekspertów. Załóż bezpłatne konto i zapisz dziecko na Uniwersytet Dzieci!"
https://uniwersytetdzieci.pl/

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Narodowego w Kielcach:
https://mnki.pl/pl/edukacja/oferta_online

Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową
https://aktywneczytanie.pl/

"[…] Na tej stronie znajdziesz informacje i podpowiedzi konkretnych tytułów książek dla dzieci dobranych do wieku, sprawdzonych przez rodziców i przeskanowanych moim pedagogicznym okiem. To blog o pięknych i mądrych książkach dla dzieci.[…]" - Anna Jankowska "Aktywne czytanie"

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://emocjedziecka.pl

Zachęcam do wysłuchania audiobooka Dawida Williamsa pt. "Wielka ucieczka dziadka". Poniżej znajdą Państwo link do strony internetowej. Aby wysłuchać całej opowieści należy zarejestrować się na stronie. Pierwsze 14 dni - bezpłatne.

https://audioteka.com/pl/audiobook/wielka-ucieczka-dziadka


Zachęcam do wysłuchania audiobooka Dawida Williamsa pt. "Wielka ucieczka dziadka". Poniżej znajdą Państwo link do strony internetowej. Aby wysłuchać całej opowieści należy zarejestrować się na stronie. Pierwsze 14 dni - bezpłatne.

https://audioteka.com/pl/audiobook/wielka-ucieczka-dziadka


Pozdrawiam
Kasia Kassak

 

Zachęcam Państwa i Państwa Dzieci do korzystania z  serwisu internetowego www.wolnelektury.plW cyfrowej bibliotece znajdziecie Państwo ciekawe książki,  wiersze, audiobooki.

Również Empik udostepnia za dormo przez 60 dni swoją bibliotekę audiobooków. Zachęcamy do skorzystania z oferty.

 Bajka o złym królu wirusie

Zachęcamy do zapoznania się z książeczką: „Piętnaście osób, stworzyło książkę elektroniczną o koronawirusie dla dzieci”. Książka służy pomocą rodzicom, nauczycielom, opiekunom dzieci oraz samym dzieciom, które są o wiele bardziej przerażone obecną sytuacją, a książka może im pomóc zrozumieć i oswoić obecny stan rzeczy.
 

 

 

DZIEŃ MISIA

Pod koniec listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli spróbować chleba z pysznym miodem, czyli przysmaku ulubionego dziecięcego bohatera literackiego – Kubusia Puchatka. Dzieci wspaniale się bawiły, miód smakował wszystkim, a biblioteka szkolna pękała w szwach! Do zobaczenia za rok !

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 22.05.2019r. do szkolnej braci czytelniczej dołączyli uczniowie klasy 1. Najmłodsi czytelnicy spotkali się w bibliotece szkolnej, aby dowiedzieć się na czym polega praca bibliotekarza oraz posłuchać ciekawej historii o morskiej wyprawie. Następną częścią uroczystości było złożenie ślubowania i uroczyste pasowanie na czytelnika. Dumni pierwszoklasiści dostali także drobne prezenty – imienne zakładki do książek oraz słodki upominek.

Drodzy Czytelnicy – życzę Wam, aby przesłania zawarte na odwrocie zakładek towarzyszyły Wam przez całe życie.

 Dzień Pluszowego Misia

Z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia 27 i 28 listopada biblioteka szkolna zmieniła swoją funkcję! W tych dniach dzieci miały możliwość skosztować ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Uczniowie z Klubu Asystentów Bibliotecznych częstowali chętnych kromkami chleba z pysznym miodem rzepakowym.

Okazało się, że w naszej szkole są same łasuchy. Wszystkim uczniom bardzo smakowało takie niecodzienne drugie śniadanie i żałowali, że akcja trwała tylko dwa dni! 

     

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września 2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to szczególne, skierowane przede wszystkim do dzieci, święto. Pamiętając, że głośne czytanie stymuluje rozwój najmłodszych, wzbogaca ich słownictwo oraz pobudza wyobraźnię – nasza szkoła, także w tym roku, obchodziła ten szczególny dzień. Uczniowie najmłodszych klas wysłuchali bajki pt. „Trzy świnki” autorstwa Braci Grimm. Jest to opowieść znana dzieciom na całym świecie i co bardzo ważne – wartości w niej ukryte są ponadczasowe. Dzieci nie tylko z uwagą wysłuchały bajki, ale także z zaciekawieniem oglądały przepiękne, trójwymiarowe ilustracje. Po przeczytanej lekturze wszyscy uczniowie wzięli udział w rozmowie dotyczącej morału bajki. Mam nadzieję, że przez całe życie będą pamiętali o przesłaniu tej pięknej historii.

 

GOŚCIE Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NASZEJ SZKOLE

Na przełomie kwietnia i maja, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, w naszej szkole odbyły się lekcje biblioteczne. Zajęcia prowadzone metodą warsztatową wzbudziły
w uczniach duże zainteresowanie. Pracownicy MBP w Opolu w ciekawy i przystępny sposób przekazali dzieciom wiedzę dotyczącą patriotyzmu i demokracji. Ponadto udzielili im wskazówek jak należy pielęgnować w sobie prawdziwą, obywatelską postawę. Uczniowie stali się bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę dotyczącą naszej ojczyzny.
Serdeczne podziękowania dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 30.05.2018r. oficjalnie do szkolnej braci czytelniczej dołączyli uczniowie klasy 1. 
Nasi najmłodsi czytelniczy spotkali się w bibliotece szkolnej, aby poczytać i rozwiązać czytelnicze zagadki. Następną częścią uroczystości było złożenie ślubowania i uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie dostali prezent – piękne, imienne zakładki do książek oraz słodki upominek.
Życzymy, aby przesłanie zawarte na odwrocie zakładek towarzyszyło im przez całe życie.

Szkolni detektywi

W dniu 21 grudnia 2017r. uczniowie klas 1-3 stali się ekspertami daktyloskopii.
Dzieci spotkały się z uwielbianym przez nich detektywem Pozytywką i miały okazję wspólnie z nim rozwiązać zagadki detektywistyczne. W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzieli się czym jest daktyloskopia, w jaki sposób zbiera się ślady i na czym polega praca detektywa. Najwięcej radości sprawiła im praca z prawdziwymi kartami daktyloskopijnymi. Uczniowie specjalnym proszkiem odciskali ślady linii papilarnych swoich kolegów, a następnie z wielkim entuzjazmem porównywali je. Dzięki temu przekonali się, że linie papilarne są niepowtarzalne.
Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i były źródłem inspiracji. Kto wie, może w przyszłości któryś uczeń naszej szkoły zostanie słynnym detektywem? ZDJĘCIA >>>>
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA „INACZEJ”

W dniach 27, 28 i 29 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać tajemnice Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu. W ramach współpracy z opolską biblioteką uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych oraz biblioterapeutycznych. Zajęcia biblioterapeutyczne miały na celu ukazanie dzieciom sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podczas zajęć wspólnie poszukiwały odpowiedzi na zadany problem i uczyły się, jak poradzić sobie z emocjami swoimi oraz swoich bliskich. Podczas drugiej części spotkania uczniowie zobaczyć bibliotekę od tej drugiej, niewidocznej dla czytelnika, strony. Zwiedzali magazyny pełne książek, czytelnię oraz zaplecza poszczególnych działów biblioteki. Ponadto mieli okazję zobaczyć cenne starodruki oraz poznać historię książki. Spotkania te były dla dzieci bardzo cenne – pozwoliły im poszerzyć swoją wiedzę, poznać zasady funkcjonowania tak dużej biblioteki oraz zacieśnić relacje koleżeńskie. ZDJĘCIA >>
Za pomoc w realizacji zajęć i zaangażowanie dziękujemy p. Justynie Jurasz oraz p. Alicji Kisała– pracownikom Wydziały Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu.

Dzień Pluszowego Misia

16 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Pluszowego Misia.W tym dniu dzieci i nauczyciele mogli przynieść do szkoły swoje ukochane pluszowe maskotki. Część przytulanek uświetniła szkolną wystawę, którą mogli podziwiać uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Na sali gimnastycznej odbyła się pełna humoru uroczystość dla klas 1-3. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa „teddybear”, słuchały bajki terapeutycznej wykonując do niej ćwiczenia, śpiewały misiowe piosenki oraz tańczyły ze swoimi maskotkami. Najważniejszą częścią uroczystości było rozdanie nagród dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój ukochany pluszak”.
Serdecznie gratuluję wszystkim dzieciom talentu plastycznego i życzę dalszych sukcesów.Szczególne podziękowania dla uczennic klasy 7 za przepiękny występ. ZDJĘCIA!!!

KREATYWNE WARSZTATY CZYTELNICZE

W dniach 5 i 12 października odbyły się w naszej szkole niecodzienne zajęcia czytelnicze. Najmłodsze klasy miały okazję poznać bohaterów bajki Heleny Bechlerowej Otwórz okienko i wspólnie z nimi wybrać się w daleką, morską wyprawę. Druga część zajęć była równie ciekawa, co zaskakująca. Uczniowie musieli wykazać się fantazją oraz kreatywnością, bowiem zadanie było dość trudne. Na nadmuchanych balonach, specjalnymi markerami, dzieci malowały wybranych bohaterów bajki. Po skończonych zajęciach, na przerwie, uczniowie mogli wziąć krasnala, misia, zajączka, kotka, pieska, wiewiórkę oraz kaczorka na spacer po naszej szkole J
               Warsztaty bardzo podobały się wszystkim dzieciom. Bajka była nie tylko ciekawa, ale zarazem niezwykle pouczająca, natomiast zajęcia plastyczne pozwoliły dzieciom wcielić się w rolę ilustratorów książki.

Bookcrosing – uwolnij książkę!
W dniach 23.10.2017r. – 17.11.2017r. w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Bookcrosing – uwolnij książkę”. Bookcrosing to nieodpłatne przekazywanie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Nasi uczniowie z entuzjazmem podeszli do tej niekonwencjonalnej formy propagowania czytelnictwa. Książki krążyły z rąk do rąk, niektóre z nich nie leżały na bookcrosingowej półce nawet jeden dzień!

Bardzo dziękujemy  wszystkim osobom, które zechciały się włączyć w akcję i życzymy miłej lektury. 

WARTO CZYTAĆ DZIECIOM !
Drodzy rodzice i opiekunowie – przeczytajcie, proszę, jak duży wpływ na rozwój Waszego dziecka ma czytelnictwo.
Poniżej list otwarty Pani Ireny Koźmińskiej – Prezesa Fundacji “ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” skierowany do rodziców i opiekunów. List!!!!

 

ZAPROSZENIE DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Sobotnie spotkania pt. „Sobota z mamą i tatą” to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczących się w klasach I-III. Odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.00 w Wypożyczalni dla Dzieci - Pokoju Bajek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu,  ul. Minorytów 4.  Kreatywne zajęcia literacko-plastyczne to doskonały sposób, by spędzić z dzieckiem niezapomnianą przygodę w bibliotece!

Serdecznie polecam!    Wstęp wolny.

Godziny otwarcia 

Poniedziałek 9.35-11.40; 13.30-14.25 

Wtorek 9.50-11.40 

Środa 11.30-12.25 

Czwartek 8.00-10.50 

Piątek 11.30-12.25

Regulamin wypożyczalni

1.Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele.
2. Wypożyczalnia udostępnia swe zbiory od września do 10 czerwca oraz na czas ferii zimowych.
3. Czytelnik może wypożyczać książkę wyłącznie na swoje nazwisko.
4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki.
5. Książki należy zwrócić w ciągu 14 dni.
6. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki to może prosić o przedłużenie terminu wypożyczenia.
7. Czytelnik zobowiązany jest dbać o wypożyczoną książkę.
8. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.
9. W wypożyczalni należy mówić szeptem.
10. Nie można spożywać posiłków oraz napoi.
11. Każdy uczeń zobowiązany jest zaznajomić się z niniejszym regulaminem.

 

Regulamin czytelni

 

1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie.
2. Do czytelni należy wchodzić spokojnie, zawsze z czystymi rękami.
3. W czytelni obowiązuje cisza.
4. Uczniowie mogą korzystać w czytelni ze wszystkich zbiorów biblioteki jedynie na miejscu.
5. Nie wolno niszczyć książek i robić notatek na marginesach.
6. Kopiowanie map i rysunków jest dopuszczalne za zgodą bibliotekarza.
7. Czytelnik odpowiada osobiście za książki i czasopisma z których korzysta.

 

 

obrazki zajec

 

plan lekcji

 

rada rodzicow

 

swietlica

 

Biblioteka

 

posilki

 

pomocne linki

 

 

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 25 im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Wiejska 77
45 - 240 Opole
tel. 77 455 68 93

email: szkola@psp25.opole.pl

User Login