Sukcesy uczniów 2017/2018

• III miejsce – konkurs drużynowy „PILECKI – BOHATER NIEZŁOMNY” - Martyna Kukurowska, Maja Glanowska,
  • III miejsce – konkurs plastyczny „100-LECIE NIEPODLEGŁEJ” – Julia Galus,
  • Wyróżnienie – konkurs MŁODY LITERAT –Iwona Drelich,
  • Wyróżnienie – konkurs ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ – Zuzanna Paczos,
  • Wyróżnienie – konkurs plastyczny „100-LECIE NIEPODLEGŁEJ” – Weronika Antoszczyk,
  • Udział w 3 etapie KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU NIEMIECKIM – Zuzanna Paczos,
  • II miejsce – FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ w PSP nr 5
    -klasa II,
  • V miejsce – TURNIEJ BRD – Mateusz Galus, Kamil Gawlik, Maja Surzyn (pomimo zmniejszonego składu)
  • V miejsce – SPARTAKIADA DLA KLAS CZWARTYCH (Zdrowy Styl Życia)

ROK SZKOLNY 2016/2017

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
BAJKOWE KREACJE

Weronika Antoszczyk zajęła 2 miejsce za pracę "Detektyw Pozytywka",
a Alexander Sobieraj zdobył wyróżnienie za pracę "Afryka Kazika".Bajkowe Kreacje

I MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

W dniu 3 marca 2017 roku uczennice klasy szóstej: Wiktoria Czech, Maja Glanowska, Izabela Hajnberger, Martyna Kukurowska, Zuzanna Paczos, Laura Raudzis, Emilia Worbs i Zuzanna Zarek wzięły udział XIX Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Opolu.

Swoją  grę aktorską oraz umiejętności językowe młode artystki zaprezentowały w przedstawieniu anglojęzycznym pt „A Christmas Carol”,  zdobywając pierwsze miejsce.
                      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ROK SZKOLNY 2015/2016

WSZYSTKIM LAUREATOM I NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Nasza uczennica  Anna Kaźmierczuk z klasy VI została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Uczennica klasy 5 Zuzanna Paczos została laureatką 4. Festiwalu Opolskie Ogrody
Talentów w kategorii muzycznej. Sukces wyśpiewała sobie piosenką z repertuaru
Anny Marii Jopek "Ale jestem". Szkoła natomiast otrzymała zaszczytny tytuł
Szkoły Promującej Młode Talenty.

Uczennica klasy III Iwona Drelich oraz uczennica klasy II Dominika Szpulak  zostały laureatkami
Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki”
zorganizowanego przez PSP 20 w Opolu.

Uczniowie klasy VI MaciejKorbaś, Krzysztof Korbaś i  Agnieszka Wach
zdobyli Puchar Dyrektora ZSO nr 1 w  Opolu w Konkursie  Matematycznym .

Uczennica klasy V - Zuzanna Paczos zajęła I miejsce
w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanego przez PG1w  Opolu

Uczennice klasy I: Marika Targosz orz Zuzanna Chmiel zajęły I miejsce
w Konkursie Piosenki Wiosennej zorganizowanego przez PSP5 w Opolu.

Uczennica klasy VI - Agnieszka Wach zajęła II miejsce
w Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora ZSO nr I w Opolu.

Uczniowie klasy VI: Krzysztof Korbaś, Maciej Korbaś oraz Agnieszka Wach zajęli II miejsce
w Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym przez PG nr 5 w Opolu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BRD
Drużyna uczniów z klas: szóstej ( Agnieszka, Krzysztof, Szymon) i piątej ( Maja) wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego. Musieli też wykazać się umiejętnością bezpiecznego przejazdu przez skrzyżowania. Po części teoretycznej  była jazda po rowerowym torze przeszkód. Nasza drużyna wykazała się dużymi umiejętnościami  i  w eliminacjach miejsko – powiatowych zajęła wysokie, drugie miejsce. Gratulacje !

W dniu 16 lutego 2016 r w Sali Karola Musioła  opolskim  Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu „ Śmieci  mniej Ziemi lżej”. Nasza szkoła otrzymała nagrodę w postaci aparatu fotograficznego  w konkurencji szkół  podstawowych  za zajęcie drugiego miejsca – zebraliśmy 10 ton makulatury.  W konkurencji indywidualnej   wspaniałe wyniki  uzyskali  nasi uczniowie : Jakub Bilnik z kl. IV -  I miejsce oraz Laura Raudzis z kl.V  - III miejsce.  Wyróżnione dzieci   otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody.  Serdecznie dziękujemy wszystkim  dzieciom, rodzicom i nauczycielom za wielki wysiłek i trud   związany  ze zbiórką odpadów w  szkole.

Naszym kolegom, Kubie i Laurze, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.