ABONAMENT ZA MIESIĄC styczeń

CAŁY OBIAD –170 zł/ 20 dni x 8,50 zł/

II DANIA –150 zł /20 dni x 7,50 zł/

ZUPY –60 zł /20 dni x 3,00 zł/

Konkurs świąteczny dla uczniów klas I - III " Świąteczna kartka ".

1. Zapraszamy uczniów klas młodszych uczęszczających na świetlicę szkolną do udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.
2. Kartkę o wymiarach  A5 wykonujemy w dowolnej technice .
3.Podpisane zdjęcia swoich prac wysyłamy do 17 grudnia  na podanego e - maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4.Nagrodzone prace zostaną umieszczone w terminie do 21 grudnia na stronie internetowej szkoły w zakładce świetlica.
5.Po powrocie do szkoły na zwycięzców nagrodzonych prac będą czekały nagrody niespodzianki.
6. Życzymy powodzenia.

Wychowawcy świetlicy.

Prosimy Rodziców dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną  o wpłacanie do wychowawców świetlicy  składki świetlicowej w kwocie 30 zł na I semestr.

Składka zostanie wykorzystana między innymi: na zakup wody, kubeczków jednorazowych, papieru ksero.

Wychowawcy świetlicy

Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00 - 8.00 oraz 12.30-16.30.

Celem świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzeniu warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku, odrobienia prac domowych. Zajęcia świetlicowe wzbogacają wiadomości, rozwijają umiejętności i wychowują. Zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności uczniów. Dlatego dzieci mają czas na dowolną zabawę zgodną ze swoimi upodobaniami jak i zajęcia tematyczne wzbogacające wiadomości i doświadczenia uczniów.

Zajęcia prowadzone w świetlicy realizują następujące cele i zadania wychowawcze:

•  rozwijają umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie, rysowanie, kolorowanie, wydzieranie, modelowanie);
  •  ćwiczą umiejętności samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela oraz rozbudzają zainteresowania czytelnicze (czytanie bajek, baśni, opowiadań, prasy dla dzieci);
  •  wzbogacają posiadane wiadomości, zaspokajają ciekawość świata (czytanie książek, przeglądanie encyklopedii, rozmowy, pogadanki, gry dydaktyczne i edukacyjne);
  •  kształtują umiejętności wypowiadania się na zadany i dowolny temat, formułowania pytań i odpowiedzi (rozmowy z dziećmi, pogadanki, zabawy typu: „Dokończ zdanie", „20 pytań");
  •  kształtują umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, odrabianie prac domowych);
  •  ćwiczenia umiejętności zapamiętywania fragmentów tekstu, wierszy, piosenek (zajęcia muzyczne, inscenizacje)
  •  wyzwalają ekspresję twórczą (prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, pisanie lub rysowanie bajek, konkursy);
  •  kształtują ekspresję ruchową i sprawność fizyczną, wyrabiają koordynację ruchową (gry
  • i zabawy sportowe w sali i na boisku szkolnym).

Szczególną uwagę zwraca się na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbanie o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, reguł, wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania i słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań, uczuć oraz dostrzegania ich u innych, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami, ponoszenia odpowiedzialności za wykonane zadania. Przyzwyczajanie do utrzymywania porządku i troski o wspólne mienie.

Regulamin Świetlicy